PT0402JR-070R56L
YAGEO
型号:
PT0402JR-070R56L
品牌:
YAGEO
封装:
0402
描述:
RES 0.56 OHM 5% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 560 mOhms
Series PT
Power (Watts) 0.063W, 1/16W