PT1206FR-7W0R43L
YAGEO
型号:
PT1206FR-7W0R43L
品牌:
YAGEO
封装:
1206
描述:
RES 0.43 OHM 1% 1/2W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 430 mOhms
Series PT
Power (Watts) 0.5W, 1/2W