PT150-1040HM
API Delevan Inc.
型号:
PT150-1040HM
描述:
FIXED IND 150UH 3.4A 100 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 3.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.040" Dia (26.42mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Series PT
Inductance 150 µH