首页 / 微调电位计 / PT15GH06-105A2020-S
minImg
PT15GH06-105A2020-S
Amphenol Piher Sensing Systems
型号:
PT15GH06-105A2020-S
描述:
15MM CONTROL/ SENSOR TRIMMER POT
库存 : 4948
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension Round - 0.591" Dia (15.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 1 MOhms
Series PT15
Power (Watts) 0.25W, 1/4W