PT270110
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
型号:
PT270110
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 110V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 400VAC - Max
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Contact Rating (Current) 12 A
Coil Current 6.8 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 16.1 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 11 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series PT, SCHRACK
Operate Time 15 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Coil Voltage 110VDC
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Must Operate Voltage 82.5 VDC