PT400-1500-VM
API Delevan Inc.
型号:
PT400-1500-VM
描述:
FIXED IND 400UH 4.7A 180 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.630" (41.40mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 4.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.500" L x 0.800" W (38.10mm x 20.32mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max
Series PT
Inductance 400 µH