PT75R-980
API Delevan Inc.
型号:
PT75R-980
描述:
FIXED IND 75UH 5.2A 40 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 5.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.980" Dia x 0.380" W (24.89mm x 9.65mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40mOhm Max
Series PTR
Inductance 75 µH