首页 / 微调电位计 / PTC10LV10-201A2020
minImg
PTC10LV10-201A2020
Amphenol Piher Sensing Systems
型号:
PTC10LV10-201A2020
描述:
10 MM - CERAMIC POTENTIOMETER TH
库存 : 1415
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Series PTC-10
Power (Watts) 0.33W