PTC28SAGN
Sullins Connector Solutions
型号:
PTC28SAGN
描述:
CONN HEADER VERT 28POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Applications -
Number of Positions 28
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.720" (18.29mm)
Shrouding Unshrouded
Mated Stacking Heights -
Package Bulk
Overall Contact Length 1.050" (26.67mm)