PTCCL05H930FBC
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
PTCCL05H930FBC
描述:
PTC RESET FUSE
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Voltage - Max 145V
Current - Hold (Ih) (Max) 93 mA
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Approval Agency UR
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Current - Max 450 mA
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.197" T (5.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series PTCCL - 145V
Type Ceramic
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Resistance - 25°C (Typ) 55 Ohms
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Current - Trip (It) 140 mA