Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
PTCCL07H141HTE
封装:
-
批次:
-
描述:
PTC RESET FUSE 265V 140MA RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.634
$1.634
10
$1.22645
$12.2645
25
$0.98116
$24.529
100
$0.89927
$89.927
500
$0.756181
$378.0905
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Max | 265V |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 140 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
| Approval Agency | UR |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Current - Max | 800 mA |
| Size / Dimension | 0.276" Dia x 0.217" T (7.00mm x 5.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | PTCCL - 265V |
| Type | Ceramic |
| Thickness (Max) | - |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Resistance - 25°C (Typ) | 29 Ohms |
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Current - Trip (It) | 210 mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | PTCCL |