PTCCL13H411FBC
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
PTCCL13H411FBC
描述:
PTC RESET FUSE
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Voltage - Max 145V
Current - Hold (Ih) (Max) 410 mA
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Approval Agency UR
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Current - Max 4.5 A
Size / Dimension 0.492" Dia x 0.197" T (12.50mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series PTCCL - 145V
Type Ceramic
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Resistance - 25°C (Typ) 4.6 Ohms
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Current - Trip (It) 615 mA