PTCHP12S150HYE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
PTCHP12S150HYE
描述:
THERMISTOR PTC 1.2K OHM 35% COIN
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Series PTCHP12S
Package / Case Coin 11.8mm Dia x 2.0mm W
Resistance Tolerance ±35%
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Resistance @ 25°C 1.2 kOhms