PTCTZ3NR100GTE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
PTCTZ3NR100GTE
描述:
PTC RESET FUSE 245V 165MA 2SMD
用户指南
Operating Temperature -
Voltage - Max 245V
Current - Hold (Ih) (Max) 165 mA
Height - Seated (Max) -
Approval Agency -
Lead Spacing -
Current - Max 2 A
Size / Dimension 0.283" L x 0.394" W (7.20mm x 10.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series PTCTZ
Type Ceramic
Thickness (Max) 0.142" (3.60mm)
Package / Case 2-SMD
Resistance - 25°C (Typ) 10 Ohms
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Current - Trip (It) 270 mA