PTF6542K200FYEB
Vishay Dale
型号:
PTF6542K200FYEB
描述:
RES 42.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 42.2 kOhms
Series PTF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W