PTF65600R00AYR6
Vishay Dale
型号:
PTF65600R00AYR6
描述:
RES 600 OHM 1/4W 0.05% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 600 Ohms
Series PTF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W