PTHF150R-50SM
API Delevan Inc.
型号:
PTHF150R-50SM
描述:
FIXED IND 150UH 2.33A 100MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.33 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.700" L x 0.670" W (17.78mm x 17.02mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Series PTHFR-SM
Inductance 150 µH
Type Toroidal
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 3MHz