PTHF25R-50VM
API Delevan Inc.
型号:
PTHF25R-50VM
描述:
FIXED IND 25UH 5.2A 20 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 3.6A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.775" (19.68mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 5.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.750" L x 0.400" W (19.05mm x 10.16mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Series PTHFR-VM
Inductance 25 µH
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 10MHz