PTHF75R-59VM
API Delevan Inc.
型号:
PTHF75R-59VM
描述:
FIXED IND 75UH 5.9A 30 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 6.7A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.175" (29.84mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 5.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.210" L x 0.685" W (30.73mm x 17.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Series PTHFR-VM
Inductance 75 µH
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 2.5MHz