PTKM250R-894
API Delevan Inc.
型号:
PTKM250R-894
描述:
FIXED IND 250UH 5A 60 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1.9A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.300" Dia x 0.650" W (33.02mm x 16.51mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Series PTKMR
Inductance 250 µH
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 1MHz