PTKM500R-894VM
API Delevan Inc.
型号:
PTKM500R-894VM
描述:
FIXED IND 500UH 3.4A 131 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.475" (37.46mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.450" L x 0.825" W (36.83mm x 20.95mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 131mOhm Max
Series PTKMR-VM
Inductance 500 µH
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 700kHz