PTKM50R-121VM
API Delevan Inc.
型号:
PTKM50R-121VM
描述:
FIXED IND 50UH 4.77A 30 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.950" (24.13mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 4.77 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.800" L x 0.500" W (20.32mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Series PTKMR-VM
Inductance 50 µH
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 3.5MHz