PTN0.38BL500
Techflex
型号:
PTN0.38BL500
品牌:
Techflex
描述:
EXPAND SLEEVING 3/8" X 500' BLU
库存 : 4
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color Blue
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection Gasoline Resistant
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Flexo® PET
Type Sleeve
Length 500' (152.40m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.375" (9.53mm)
Environment Protection UV Resistant
Mfr Techflex
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Features Chemical Resistant, Clean Cut, Solvent Resistant
Wall Thickness 0.025" (0.64mm)
Diameter - Inside, Expanded 0.500" (12.70mm)