PTR016V0090-BK
Eaton - Electronics Division
型号:
PTR016V0090-BK
描述:
PTC RESET FUSE 16V 900MA RADIAL
库存 : 674
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 16V
Current - Hold (Ih) (Max) 900 mA
Height - Seated (Max) 0.480" (12.20mm)
Approval Agency TUV
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Current - Max 40 A
Size / Dimension 0.291" L x 0.122" W (7.40mm x 3.10mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 180 mOhms
Series PTR016V
Type Polymeric
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Resistance - Initial (Ri) (Min) 70 mOhms
Mfr Eaton - Electronics Division
Current - Trip (It) 1.8 A