PTR060V0075-BK
Eaton - Electronics Division
型号:
PTR060V0075-BK
描述:
PTC RESET FUSE 60V 750MA RADIAL
库存 : 507
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V
Current - Hold (Ih) (Max) 750 mA
Height - Seated (Max) 0.598" (15.20mm)
Approval Agency cURus, TUV
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Current - Max 40 A
Size / Dimension 0.409" Dia x 0.122" T (10.40mm x 3.10mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 600 mOhms
Series PTR060V
Type Polymeric
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Resistance - Initial (Ri) (Min) 250 mOhms
Mfr Eaton - Electronics Division
Current - Trip (It) 1.5 A