PTS125SM43
C&K
型号:
PTS125SM43
品牌:
C&K
描述:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
用户指南
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Obsolete
Operating Force 160gf
Actuator Orientation Top Actuated
Mfr C&K
Illumination Non-Illuminated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switch Travel -
Actuator Height off PCB, Vertical 4.30mm
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard
Outline 12.00mm x 12.00mm