首页 / 触摸开关 / PTS525SM08SMTR LFS
minImg
PTS525SM08SMTR LFS
C&K
型号:
PTS525SM08SMTR LFS
品牌:
C&K
描述:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
用户指南
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Obsolete
Operating Force 160gf
Actuator Orientation Top Actuated
Mfr C&K
Illumination Non-Illuminated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switch Travel 0.30mm
Actuator Height off PCB, Vertical 0.80mm
Termination Style Gull Wing
Actuator Type Flush
Outline 5.25mm x 5.25mm