PTSLR12066V380
Eaton - Electronics Division
型号:
PTSLR12066V380
描述:
PTC RESET FUSE 6V 3.8A 1206
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 6V
Current - Hold (Ih) (Max) 3.8 A
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cURus, TUV
Lead Spacing -
Current - Max 50 A
Size / Dimension 0.128" L x 0.065" W (3.25mm x 1.65mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 14 mOhms
Series PTSLR1206
Type Polymeric
Thickness (Max) 0.047" (1.20mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric), Concave
Resistance - Initial (Ri) (Min) 2 mOhms
Mfr Eaton - Electronics Division
Current - Trip (It) 8 A