PTV09A-2015F-B473
Bourns Inc.
型号:
PTV09A-2015F-B473
品牌:
Bourns Inc.
描述:
POT 47K OHM 1/20W CARBON LINEAR
用户指南
Number of Gangs 1
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Bushing Thread -
Termination Style PC Pins, Board Locks
Actuator Type Flatted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.591" (15.00mm)
Number of Turns 1
Temperature Coefficient -
Mounting Type Through Hole, Snap In
Rotation 280°
Product Status Active
Series Pro Audio PTV09
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Resistive Material Carbon
Mfr Bourns Inc.
Resistance (Ohms) 47k
Size - Body Rectangular - 0.433" x 0.382" Face (11.00mm x 9.70mm)