PTV111-3417A-B0103
Bourns Inc.
型号:
PTV111-3417A-B0103
品牌:
Bourns Inc.
描述:
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR
用户指南
Number of Gangs 1
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Bushing Thread M9 x 0.75
Termination Style PC Pins, Board Locks
Actuator Type Flatted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.689" (17.50mm)
Number of Turns 1
Temperature Coefficient -
Mounting Type Panel Mount
Rotation 300°
Product Status Active
Series PTV
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Resistive Material Carbon
Mfr Bourns Inc.
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Rectangular - 0.528" x 0.472" Face (13.40mm x 12.00mm)