PTV112-4420A-A503
Bourns Inc.
型号:
PTV112-4420A-A503
品牌:
Bourns Inc.
描述:
POT 50K OHM 1/20W CARBON LOG
库存 : 254
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Number of Gangs 2
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Bushing Thread -
Termination Style PC Pins, Board Locks
Actuator Type Flatted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.787" (20.00mm)
Number of Turns 1
Temperature Coefficient -
Mounting Type Through Hole, Snap In
Rotation 300°
Product Status Active
Series PTV
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Resistive Material Carbon
Mfr Bourns Inc.
Resistance (Ohms) 50k
Size - Body Rectangular - 0.610" x 0.484" Face (15.50mm x 12.30mm)