首页 / RF FET,MOSFET / PTVA092407NF-V2-R5
minImg
PTVA092407NF-V2-R5
Wolfspeed, Inc.
型号:
PTVA092407NF-V2-R5
封装:
PG-HBSOF-4-2
描述:
240W, SI LDMOS, 48V, 869-960MHZ,
用户指南
Current Rating (Amps) 10µA
Current - Test 900 mA
Voltage - Rated 105 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Power - Output 240W
Supplier Device Package PG-HBSOF-4-2
Series -
Package / Case HBSOF-4-2
Voltage - Test 48 V
Technology LDMOS
Mfr Wolfspeed, Inc.
Frequency 869MHz ~ 960MHz