首页 / TVS 二极管 / PTVS17VS1UTR-QX
minImg
PTVS17VS1UTR-QX
Nexperia USA Inc.
型号:
PTVS17VS1UTR-QX
封装:
SOD-123W
描述:
PTVS17VS1UTR-Q/SOD123W/SOD2
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 185°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123W
Series Automotive, AEC-Q101, PTVSxS1UTR
Type Zener
Package / Case SOD-123W
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V (Max)