Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
PUUP12J
封装:
TO-277A (SMPC)
批次:
-
描述:
25NS, 12A, 600V, ULTRA FAST RECO
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.9595
$0.9595
10
$0.78755
$7.8755
100
$0.61256
$61.256
500
$0.519213
$259.6065
1000
$0.42295
$422.95
2000
$0.398154
$796.308
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 26 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 92pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 2.1 V @ 12 A |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 12A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | PUUP |