PV14-6LFWB-3K
Panduit Corp
型号:
PV14-6LFWB-3K
品牌:
Panduit Corp
描述:
CONN SPADE TERM 14-16AWG #6 BLU
用户指南
Insulation Insulated
Width - Outer Edges 0.290" (7.37mm)
Color Blue
Terminal Type Spring, Snap
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Length - Ring Center to Termination -
Wire Gauge 14-16 AWG
Stud/Tab Size 6 Stud
Series Pan-Term®
Length - Overall 0.850" (21.59mm)
Insulation Diameter 0.170" (4.32mm)
Contact Material Copper
Mfr Panduit Corp
Features -
Tongue Inside Opening 0.140" (3.56mm)