PV32H252A01B00
Bourns Inc.
型号:
PV32H252A01B00
品牌:
Bourns Inc.
描述:
TRIMMER 2.5K OHM 0.5W PC PIN TOP
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Round - 0.260" Dia (6.60mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 2.5 kOhms
Series PV32
Power (Watts) 0.5W, 1/2W