PV36W100C01B00
Bourns Inc.
型号:
PV36W100C01B00
描述:
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN TOP
库存 : 128
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 25
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.378" x 0.197" Face (9.60mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Series PV36
Power (Watts) 0.5W, 1/2W