PV37X254C01B00
Bourns Inc.
型号:
PV37X254C01B00
描述:
TRIMMER 250K OHM 0.25W PC PIN
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 12
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.264" x 0.157" Face (6.70mm x 4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 250 kOhms
Series PV37
Power (Watts) 0.25W, 1/4W