PV37Y502A01B00
Bourns Inc.
型号:
PV37Y502A01B00
描述:
TRIMMER 5K OHM 0.25W PC PIN TOP
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 12
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.252" x 0.157" Face (6.40mm x 4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Resistance 5 kOhms
Series PV37
Power (Watts) 0.25W, 1/4W