E-Switch
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$11.7705
$11.7705
10
$10.63145
$106.3145
25
$10.1194
$252.985
50
$9.60773
$480.3865
100
$9.266585
$926.6585
250
$8.698124
$2174.531
500
$7.959062
$3979.531
1000
$7.035938
$7035.938
请发送询价,我们将立即回复。

| Illumination Type, Color | LED, Orange |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Current Rating (Amps) | 2A (DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 16.00mm Dia |
| Circuit | SPST-NO |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 1.8 VDC |
| Series | PV6, LAMB |
| Type | Anti-Vandal, Illuminated |
| Voltage Rating - DC | 48 V |
| Switch Function | Off-Mom |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Mfr | E-Switch |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Silver |
| Base Product Number | PV6F240 |