PV7F2Y011-345
E-Switch
型号:
PV7F2Y011-345
品牌:
E-Switch
描述:
SWITCH PB DPST-NO/NC 2A 48V
用户指南
Illumination Type, Color LED, Blue
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.00mm Dia
Current Rating (Amps) 2A (DC)
Circuit DPST-NO/NC
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Mounting Type Panel Mount, Front
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 24 VDC
Series PV7, LAMB
Type Anti-Vandal, Illuminated
Voltage Rating - DC 48 V