PVC6E202A01B00
Bourns Inc.
型号:
PVC6E202A01B00
品牌:
Bourns Inc.
描述:
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN SIDE
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.315" x 0.272" Face (8.00mm x 6.90mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Resistance 2 kOhms
Series PVC6
Power (Watts) 0.5W, 1/2W