PVG3A503C01R00
Bourns Inc.
型号:
PVG3A503C01R00
品牌:
Bourns Inc.
描述:
TRIMMER 50K OHM 0.25W J LEAD TOP
用户指南
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.142" x 0.134" Face (3.60mm x 3.40mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Resistance 50 kOhms
Series PVG3
Power (Watts) 0.25W, 1/4W