PWR163S-25-40R0J
Bourns Inc.
型号:
PWR163S-25-40R0J
品牌:
Bourns Inc.
封装:
DPAK Style
描述:
RES SMD 40 OHM 5% 25W DPAK
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.320" L x 0.324" W (8.13mm x 8.22mm)
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK Style
Ratings AEC-Q200
Resistance 40 Ohms
Series PWR163
Power (Watts) 25W