PWR220T-20-50R0J
Bourns Inc.
型号:
PWR220T-20-50R0J
品牌:
Bourns Inc.
封装:
TO-220-2
描述:
RES 50 OHM 5% 20W TO220-2
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.575" (14.60mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.398" L x 0.157" W (10.10mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-2
Resistance 50 Ohms
Series PWR220T-20
Power (Watts) 20W