PWR247T-100-1R00J
Bourns Inc.
型号:
PWR247T-100-1R00J
封装:
TO-247
描述:
RES 1 OHM 5% 100W TO247
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.965" (24.50mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package TO-247
Resistance 1 Ohms
Series PWR247T-100
Power (Watts) 100W