PWR2615WR015F
Bourns Inc.
型号:
PWR2615WR015F
品牌:
Bourns Inc.
描述:
RES 0.015 OHM 1% 1W 2615
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.142" (3.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.260" L x 0.154" W (6.60mm x 3.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 15 mOhms
Series PWR2615
Power (Watts) 1W