PWR263S-35-2R40J
Bourns Inc.
型号:
PWR263S-35-2R40J
品牌:
Bourns Inc.
封装:
TO-263
描述:
RES SMD 2.4 OHM 5% 35W D2PAK
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.398" L x 0.409" W (10.10mm x 10.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.4 Ohms
Series PWR263S-35
Power (Watts) 35W