PWR3014WR249F
Bourns Inc.
型号:
PWR3014WR249F
品牌:
Bourns Inc.
封装:
3014
描述:
RESISTOR, FIXED, POWER
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.203" (5.15mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±90ppm/°C
Size / Dimension 0.295" L x 0.138" W (7.50mm x 3.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 3014
Ratings -
Resistance 249 mOhms
Series PWR3014
Power (Watts) 1W