Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.6435
$1.6435
10
$1.33
$13.3
50
$1.16052
$58.026
100
$1.01555
$101.555
500
$0.773737
$386.8685
1000
$0.677027
$677.027
2500
$0.65284
$1632.1
5000
$0.628662
$3143.31
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber |
| Height - Seated (Max) | 1.772" (45.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | Screw Terminals |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | PWS |
| Voltage Rating - DC | 2000V (2kV) |
| Package / Case | Rectangular Box |
| Voltage Rating - AC | 500V |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 4700 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |